Геологічні дослідження грунту
Дослідження грунту включає визначення властивостей різних шарів, їх товщини, наявності грунтових вод, їх складу і характеру, рівень промерзання і кут падіння пласта. Отримані дані дозволяють судити про придатність ґрунтового матеріалу для будівництва того чи іншого об'єкта.
- Залежно від типу проекту, для виявлення властивостей порід можуть бути використані різні методи. Щоб замовити дослідження грунту, ознайомтеся зі сторінкою про дану послугу і ціни !
Геологія ґрунтів
Перш, ніж приступити до детального дослідження грунтів, необхідно провести загальне геологічне обстеження ділянки. Інженерно-геологічне дослідження грунтів дає фахівцям наступну інформацію:
- Опис рельєфу досліджуваної території.
- Межі затоплення при наявності довколишнього відкритого водоймища.
- Глибина промерзання грунту.
- Розташування, можливість оголення грунтових вод.
- Наявність водоносних пластів, їх джерела, зв'язку з водоймами.
- Загальна геологічна будова окремих ділянок місцевості, виявлення їх геологічної стійкості.
Геологічне дослідження грунту може бути різний обсяг. На виконувані роботи впливає багато факторів. Пов'язано це зі стадією проектування майбутнього об'єкта, геологічна вивченість ландшафт, складності залягання шарів, властивості складки. Грунти можуть вимагати додаткових спеціальних робіт. Тому це також безпосередньо впливає на обсяг дослідження.
Польове дослідження грунтів під фундамент
У порівнянні з лабораторними методами, польові мають безліч переваг. Польове дослідження грунтів дозволяє вивчати великий обсяг масиву порід. В цьому випадку знижується ймовірність порушення природного складання порід. Вивчення проходить в природному стані під напругою, яке пов'язане з умовою коливання грунтових вод, наприклад.
Польові методи дослідження грунтів для будівництва визначається його несучі властивості, здатність до протистояння багатьох чинників:
- Динамічне і статичне зондування - неоднорідність складу і стану;
- Статична навантаження в свердловинах, метод пресиометром - протистояння стискає зусиль;
- Зрушення, обвалення, крильчасті зондування - протистояння зрушує зусилля;
- Статична або динамічне зондування, випробування палі - опір під кінцями палі і по її боках;
- Метод компенсації - напружений стан;
- Різні датчики, деформація грунту - перове тиск;
- Замочування - властивості грунту під час осідання.
Статичне зондування проводиться за допомогою вдавлення в досліджуваному грунті зонда ручної або механічний спосіб. Зонд являє собою металеву штангу з конусоподібним наконечником, діаметр якого досягає 77 мм. Штанга нарощується в міру занурення. Такий метод дослідження застосовують для визначення щільності піщаних і глинистих ґрунтів, ступеня їх однорідності, несучих характеристик.
Динамічне зондування в випробуваннях грунту вирішує завдання виявлення відкладень в однорідних за літологічного складу грунтах. Відкладення відрізняється або більш пухке складення, або більш щільним. Досліди з динамічним зондуванням прості і швидкі, дозволяють легко оконтурювати ділянки.
Геофізичний аналіз грунту під фундамент
Найбільш точна інформація про властивості грунту можна отримати завдяки комплексному підходу до їх вивчення. Тому для підвищення якості інженерно-геологічних робіт широко застосовуються геофізичний аналіз грунту для будівництва. Основними перевагами цього методу є можливість вивчення матеріалу в природних умовах, отримання точних характеристик грунту у великих розмірах, виключені прорахунки, випадковість точкового випробування при інженерно-геологічному бурінні. Крім того, геофізичні дослідження грунтів знижує ймовірність пропуск істотних неоднорідності, які неможливо зафіксувати інші методи.
Геологічний аналіз грунту під фундамент
Недооцінка або неправильна оцінка геології грунтів в основі будівлі призводять до щорічних сезонних які важко виправити деформацій або руйнувань навіть таких невеликих будівель як лазня. При цьому перекошуються підлоги, стіни, перестають закриватися двері, тріскаються шибки у вікнах, руйнуються печі і труби. Види грунтів дуже різноманітні, тому єдиний рецепт по влаштуванню фундаментів не існує.
Геологія грунтовНачінать необхідно з геологічних вишукувань на тому місці, де буде стояти будівля, так як на вибір фундаменту впливає безліч факторів, серед яких стан і тип ґрунту на відведеній ділянці, глибина промерзання, наявність грунтових вод, конструкція самої будівлі, навантаження на фундамент і ін ,
Міцність і довговічність будівлі, трудомісткість і вартість геології грунтів багато в чому залежать від того, наскільки правильно вибрана глибина закладення фундаменту, що, в свою чергу, визначається глибиною промерзання грунтів, ступенем їх пучения, рівнем стояння грунтових вод, здатністю грунту до капілярного підсосу, поруч інші умови. Але вирішальне значення, як правило, має глибина промерзання грунтів, так як деякі з них, здатні утримувати в порах воду, при промерзанні спучуються, тобто збільшуються в обсязі, пошкоджуючи розміщені в них конструкції.
Оцінка при геології і аналізі ґрунтів може бути виконана тільки на основі звіту вишукувальних організацій в результатах геологічних досліджень. Вкрай важливо встановити рівень грунтових вод.
Аналіз грунту під будівництво
Різні за складом грунти мають різну несучу здатність. Методика розрахунку в геології грунтів основи застосовується, в основному, в двох варіантах: з розрахунок несучої здатності грунту і розрахунок по граничних деформацій.
Геологія грунтовРасчет у розмірі граничної деформацій передбачає усадку будівлі за рахунок незворотного стиснення грунту. Застосовується для важких будівель, і для будівлі лазні нас не цікавить.
- Розрахунок по несучої здатності ґрунту, не передбачає необоротне стиснення грунту, грунт в ньому вважається пружно-пластичний матеріал. Інші слова, вважається, що грунт працює як пружина: під дію тяжкості будівлі він стискається, а якщо навантаження зняти, частково повертається в колишньому стані.
Для кожного виду грунту виведено значення навантаження, яке він може витримати, не переходячи до необоротного стиску, т. е це значення характеризує граничний стан, яке може витримати "пружина" і не зламатися. Досить часто доводиться чути, що лазня - спорудження легке і під нього не потрібно влаштовувати громіздкі фундаменти. Почасти це твердження вірне, частково ні. Немає ніякої різниці, будуєте ви баню або Останкінську телевежу, якщо розрахунок підстави фундаментів ведеться за першим граничним станом, обидва ці споруди повинні тиснути на грунт з однаковою силою, що не перевищує несучої здатності грунту. Наприклад, обидві будівлі розташовані на супеси, значить, вони повинні тиснути на грунт силою, що не перевищує 2,5 кг на квадратний сантиметр. Інший приклад, якщо несуча здатність снігового насту невелика, то в сніг провалиться і доросла людина, і дитина. Якщо доросла поставити на лижі, то наст буде його тримати, а дитина без лиж знову провалиться, хоча вага його значно нижче ніж у дорослого.
Який же навантаження здатні витримати різні грунти, щоб не відбулися необоротне смятие грунт?
- - галечникових (щебеністие) з піщаним заповнювачем - 6 кг / см2;
- - галечникові (щебенево) з пилувато-глинистий заповнювач - 4 кг / см2;
- - гравійні (дресвяние) з піщаним заповнювачем - 5 кг / см2;
- - гравійні (дресвяние) з пилувато-глинистих заповнювачем - 3,5 кг / см2;
- - піщані ґрунти велика фракція - 5 кг / см2;
- - піщані ґрунти середньої фракції - 4 кг / см2;
- - маловологі піщані ґрунти дрібної фракції - 3 кг / см2;
- - вологі і насичені водою піщані ґрунти дрібної фракції - 2 кг / см2;
- - піщаний маловологі пилуваті ґрунти - 2,5 кг / см2;
- - піщані вологі пилуваті ґрунти - 1,5 кг / см2;
- - піщані насиченою вода пилуватих грунтів - 1 кг / см2;
- - супісок щільна - 3 кг / см2;
- - супісок м'якого маловологі - 2,5 кг / см2;
- - супісок м'яка волога - 2 кг / см2;
- - суглинок щільний маловологі - 3 кг / см2;
- - суглинок щільний вологий - 2,5 кг / см2;
- - суглинок м'який маловологі - 2,5 кг / см2;
- - суглинок м'який вологий - 1,8 кг / см2;
- - суглинок дуже м'який маловологі - 2 кг / см2;
- - суглинок дуже м'який вологий - 1 кг / см2;
- - глина щільного маловологі - 6 кг / см2;
- - глина щільна волога - 4 кг / см2;
- - глина м'яка маловлажних - 5 кг / см2;
- - глина м'яка волога - 3 кг / см2;
- - глина дуже м'яка маловлажних - 3 кг / см2;
- - глина дуже м'який вологий - 2 кг / см2;
- - глина в'язка маловлажних - 2,5 кг / см2;
- - глина в'язка волога - 1 кг / см2.