КорзинаИзбранное
Витрина сайта "ЗМУ"
096-344-08-09
УСЛУГИ ПО БУРЕНИЮ СКВАЖИН - ШУРФОВ «ЗЕМ ๏̯͡๏ МОНТАЖ ๏̯͡๏ УКРАИНА»"ЗМУ"
Контактное лицо:
"ЗМУ - УСЛУГИ ПО БУРЕНИЮ"
Телефоны:
+380 (96) 344-08-09показать+380 (96) 344-08-09 все+380 (96) 344-08-09 +380 (44) 232-26-05
E-mail:
Адрес:
Украина, Киев, Киев, Киевская область, Украина, (Киев, Бортничи) на карте
График работы:
Пн-Пт 9:00 - 17:00;
Сб 11:00 - 16:00;
Обед 12:30 - 13:30;
Вс выходной
+380 (96) 344-08-09показать+380 (96) 344-08-09
Позитивні і негативні сторони лідерних буріння

Позитивні і негативні сторони лідерних буріння

ПОСЛУГИ З ЛIДЕРНИХ БУРIННЯ ПІД ЗАНУРЕННЯ ПАЛЬ

Позитивні і негативні сторони лідерних буріння - фото pic_16b9094db2cafbe_1920x9000_1.jpgПальові фундаменти зараз в тренді. Сфера їх використання при будівництві будівель і споруд різного призначення досить широка. Але є умови, при яких зведення таких фундаментів є обов'язковим. Такими є: зона вічної мерзлоти, сейсмічні райони, складні грунти.

Існує багато видів пальових підстав і технологій їх облаштування. Сьогодні мова піде про спосіб, який називають лідерних бурінням свердловин під палі. Дана технологія особливо ефективна при будівництві в умовах щільної забудови, в зимову пору року, а також на промерзлих і скелястих грунтах.

Що таке бурiння лідерних свердловин

Фундаментнi палі тільки тоді повністю виконує своє функціональне призначення, коли кожна паля встановлена строго вертикально. Такого положення дуже складно домогтися при роботі на занадто твердих грунтах. На виручку будівельникам прийшли бурові установки. З їх допомогою спочатку пробивається лідерних свердловина, і це не що інше, як своєрідний посудину для монтажу готової палі.

Залежно від використовуваного обладнання, існує три способи занурення стрижнів в свердловину:

 • вдавлення;
 • забивання;
 • віброзанурення.

Від обраного методу залежить діаметр лідерних стовбура. Так, при забиванні або вдавливании діаметральний розмір отвору повинен бути на 5 см менше діаметра палі, в самій товстій її частини. Якщо передбачається застосувати вібраційний спосіб занурення, то різниця в діаметрах приймається в межах від одного до двох сантиметрів.

Головне, чого вдається домогтися застосуванням технології буріння лідерних свердловин під монтаж паль, - це:

 • суворе дотримання вертикальності розташування паль;
 • значне зменшення дії ударної хвилі на довколишні будівлі і споруди;
 • скорочення рівня шуму;
 • можливість використання стрижнів заданої довжини.

Даний метод пристрою підстав може використовуватися в зимову пору року, при негативних температурах зовнішнього повітря. Це теж важливо, особливо при роботі в районах Крайньої Півночі.

Технологія виробництва робіт

Ухвалення рішення на користь зведення вертикальних лідерних свердловин грунтується на геологічні дослідження в районі будівельного майданчика. Вибір способу буріння, обладнання та розміри бура визначаються за розрахунком і залежать від різновиду і габаритів паль.

Порядок виконання робіт наступний:

 • Підготовка території.
 • Для будівництва фундаменту палі не потрібно ретельне вирівнювання майданчика і її планування.
 • Досить видалити рослинність, прибрати сміття і підготувати зручні місця для установки бурильної і забивний техніки.
 • Розмітка.
 • Дана процедура повинна виконуватися точно відповідно до проекту.
 • Розмітку зручно виконувати лазерним або звичайним нівеліром.
 • Можна користуватися мірної рулеткою, підручними засобами, але це затягне процес за часом.
 • Знайдені на місцевості точки розташування майбутніх свердловин намічають кілочками.

Згідно з вимогами СНиП для лідерних свердловин повинен складатися проект виробництва робіт, в якому призначається порядок буріння стовбурів і забивання паль. Цьому порядку треба слідувати неухильно, щоб при облаштуванні черговий палі не відбувалося зміщення або обвалення сусідніх свердловин від ударних або вібраційних хвиль. Як правило, відразу все свердловини не бурят.
У разі застосування залізобетонних або металевих паль глибина лідерних свердловин згідно СНиП робиться менше довжини стержня на 2 - 2,5 м. Це потрібно для того, щоб гострий кінець палі входив в грунт якомога щільніше.

Позитивні і негативні сторони лідерних буріння

Даний спосіб влаштування пальових підстав застосовується не тільки для паль заводського виготовлення. Його успішно використовують для створення литих стовпів. Тільки для цього буріння стовбура виконується на повну глибину закладення і проектний діаметр. Працювати можна з застосуванням обсадної труби або без неї.

Крім того, лідерні свердловини дозволяють при забиванні паль створити повноцінну опору, яка здатна сприймати навантаження щодо можливого максимуму. До переваг методу можна віднести найбільшу точність занурення стовпа.

Даний спосіб дозволяє облаштовувати не тільки фундаменти, але також робити міцні огорожі навколо будівельного майданчика. Крім цього, лідерних буріння в умовах щільної забудови не створює великих проблем жителям і не завдає шкоди існуючим будівлям.

Основними мінусами даного методу є:

 • необхідність отримання безлічі дозволів і погоджень для проведення робіт;
 • залучення дорогої техніки, що значно впливає на збільшення кошторисних витрат;
 • такі роботи можуть виконати тільки фахівці.

Однак ці недоліки з лишком перекриваються позитивними моментами. А практично повна відсутність земляних робіт і можливість виконувати будівництво на обмеженій території, роблять лідерних буріння ще більш привабливим.

Источник: Буровая компания "ТОВ.ЗЕМ-МОНТАЖ-УКРАИНА"
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх